КМА - Варна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Анкета за архитектурния софтуер

+2
Miglena
MS
6 posters

Go down

Коя програма (от изброените) най-често използвате при проектиране?

Анкета за архитектурния софтуер Vote_lcap0%Анкета за архитектурния софтуер Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Анкета за архитектурния софтуер Vote_lcap33%Анкета за архитектурния софтуер Vote_rcap 33% 
[ 5 ]
Анкета за архитектурния софтуер Vote_lcap67%Анкета за архитектурния софтуер Vote_rcap 67% 
[ 10 ]
 
Общо гласове : 15
 
 
Poll closed

Анкета за архитектурния софтуер Empty Анкета за архитектурния софтуер

Писане by MS Чет 06 Дек 2007, 12:38 am

Това са трите най-разпространените програми в архитектурните среди в България.
Под "друг продукт на Autodesk" да се разбира: Architectural Desktop, Revit и всякакви други разновидности на AutoCAD.

MS

Брой мнения : 41
Registration date : 29.11.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty За Autodesk Revit и ArchiCAD

Писане by Miglena Чет 10 Яну 2008, 12:11 am

Отправям въпроса си към колегите, които са запознати и с двете програми - Autodesk Revit и ArchiCAD.
Какви са предимствата и недостатъците на всяка от тях? Коя бихте предпочели и защо? Question Question Question

Miglena

Брой мнения : 3
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by MS Чет 10 Яну 2008, 9:43 pm

Miglena написа:Отправям въпроса си към колегите, които са запознати и с двете програми - Autodesk Revit и ArchiCAD.
Какви са предимствата и недостатъците на всяка от тях? Коя бихте предпочели и защо? Question Question Question
Съмнявам се, че някой от колегите ще може точно да отговори на този въпрос, понеже е необходимо добро владеене и на двете програми, за да могат да се съпоставят. Струва ми се, че повечето използват една програма в продължение на дълго време, което означава, че са доволни от нея. През това време бързо излизат на пазара нови и нови версии, всяка от които е с повече възможности от предната си версия.
През последните 5-6 години програмите се промениха дотолкова, че вече могат да правят всичко, от което проектантите имат нужда, а недостатъци почти липсват.
Лично аз използвам ArchiCAD от около 4 години и през това време рядко съм използвал AutoCAD. Доколкото знам, Revit е сравнително нова разработка и дано се намери някой от колегите тука, който да разясни какви възможности предлага.
Част от архитектите предпочитат AutoCAD и неговите разновидности, предвид че инженерите масово използват тази програма. По този начин лесно си комуникират отделните специалности.
Според мен тенденцията е към уеднаквяване на възможностите и на трите програми.
Основно се сещам за два съществени критерия: бързо чертане с готови елементи (стени, плочи, колони и т.н.) и възможност за тримерно визуализиране във всеки един момент.

MS

Брой мнения : 41
Registration date : 29.11.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by Miglena Пон 21 Яну 2008, 11:46 pm

Съгласна съм. По-скоро ми стана интересно дали Autodesk Revit не е нещо като копие на ArchiCAD, само че AutoCADско?
Не съм работила на него, но много ми заприлича като възможности, затова се запитах дали има смисъл да се разучи, ако евентулно предоставя и повече, неподозирани за работещите на ArchiCAD възможности като бързина, по-добра манипулация с 3D обектите или нещо друго. Наистина съвет трябва до получим от колега, запознат и с двете програми. А дали има такива? Question

Miglena

Брой мнения : 3
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by arch. Kremena Manolova Вто 29 Яну 2008, 9:13 pm

Imam priqtelka, koqto raboti 5-6 godini na AutoCAD. Sled tova prehvyrli na ArchiCAD i samo sled mesec vika6e - "Ura! Ve4e nikoi nqma da me vyrne kym AutoCAD!" Raboti okolo 2 godini na ArchiCAD i ot esenta zahvana Revit. Kazva, 4e do tuk tova e nai-dobroto, s koeto e rabotila. Promenite pri neq idvat ot kolektivite, s koito raboti. Horata v tqh sa rabotili dylgosro4no s programite i q naso4vat i i pomagat.
Az rabotih na AutoCAD. Pipvala sym ArchiCAD i sym go u4ila po studentskite godini. Ot kraq na lqtoto zapo4nah da rabotq na ArchiCad. O6te imam problemi sys misleneto v tazi programa. Ne moga da syzdavam opredeleni tipove obekti, nestandartni konturi na steni vyv vertikalnite ravnini (ne govorq za nakloneni). Re6ila sym da rabotq pone 2-3 godini na nego i da zahvana Revit-a. Ako ne gi zahvana zaedno, de.
Mislq, 4e ve4e zapo4va da idva vremeto, arhitektite da mogat da rabotqt s koqto programa zatrqbva, ili im se doiska, ili ... Kolkoto i da si dobyr s nqkoq ot programite, opredeleno ne znae6 vsi4ko i do kolkoto moga da vidq, vsqka ot tqh ima pliusove, koito sa podhodq6ti za konkretni obekti, tereni, investitori ...

arch. Kremena Manolova

Брой мнения : 12
Registration date : 29.01.2008

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by borgeo Съб 22 Мар 2008, 3:16 am

Аз съм работил с Аутокад/АДТ, Архикад и Аутодеск Ревит. Софтуерите могат да бъдат класирани по следните критерии.
Интелигентност: 1.Ревит = Алплан Немечек 2. Архикад 3. Аутодеск АДТ 4. Аutocad
Леснота за работа и интуитивност на графичния интерфейс: 1.Архикад 2. Ревит = Алплан Немечек 3.Аutocad 4. Аутодеск АДТ
Ефективност на пауър юзър: 1.Аутодеск АДТ 2. Ревит = Алплан Немечек 3. Архикад 4. Аutocad
Безпроблемност: 1.Аутокад 2. АДТ 3. Ревит = Алплан Немечек 4. Архикад
Цена: 1. Архикад 2. Аутокад 3. АДТ 4. Ревит 5. Алплан Немечек

Има и други добри софтуери от ранга на архикад като датакад и чииф аркитект, но като цяло са по нисък клас от ревита и алплана.
Архикад вече е Немечек продук от 12.2007г. и е позициониран на съответното място. Но все пак да си собственост на немечек предполага светло бъдеще.
И още нещо: Най - лекия и скоростен БИМ е на Архикад до момента.

borgeo

Брой мнения : 40
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Благодаря

Писане by Miglena Пон 24 Мар 2008, 10:48 am

Благодаря за изчерпателния отговор! Very Happy

Miglena

Брой мнения : 3
Registration date : 12.12.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Въпрос

Писане by MS Вто 25 Мар 2008, 6:04 pm

borgeo написа: ... И още нещо: Най - лекия и скоростен БИМ е на Архикад до момента.

Какво трябва да се разбира под "БИМ"?

MS

Брой мнения : 41
Registration date : 29.11.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by borgeo Вто 25 Мар 2008, 11:37 pm

Building Information Model (BIM)

borgeo

Брой мнения : 40
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by GeoPal Нед 13 Апр 2008, 9:31 pm

Напълно съм съгласен с колегата borgeo, относно класификацията на софтуера. Въпросът е обаче кой от какво има нужда, какво му върши работа, колко време е готов да му отдели за изучаване и до колко иска да се задълбочи. С това искам да кажа, че "предмониторния фактор" също е от голямо значение Laughing .

GeoPal

Брой мнения : 1
Registration date : 09.12.2007

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by Благо Вто 15 Юли 2008, 7:07 am

BIM е термин, който Autodesk и Bentley още се карат кой пръв е измислил:
Анкета за архитектурния софтуер SteveJohnsonBentleyBin
ArchiCAD и AllPlan също загатват този термин, но най-важното за всеки е да си намери подходящия софтуер, защото чертането в 2D не е решение.
Аз се занимавам с Revit от доста време и мисля че е най-лесното и близко до ума средство. С Architectural Desktop вече два пъти се опитвам да стартирам и съм все в задънена улица.

Благо

Брой мнения : 3
Registration date : 15.07.2008

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by borgeo Нед 03 Авг 2008, 12:02 am

Ревита е доста по интуитивен.
От личен опит: Работните чертежи винаги се довършват в 2д. Всички производители предоставят детайлите си в DWG много чест пълно с атриб. блокове. Конверсията към други софтуери дори към Ревит не е добра.
Моето мнение е:
Ревит за концепция и технически проект и Аутокад за технически и работен проект.

borgeo

Брой мнения : 40
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Анкета за архитектурния софтуер Empty Re: Анкета за архитектурния софтуер

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите