КМА - Варна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сеч пред Севастопол ???

5 posters

Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Сеч пред Севастопол ???

Писане by vava_kolev Пет 02 Май 2008, 10:15 am

Question Question Question Question Question В момента не съм в града но ми се обадиха познати, които ми казват че пред Севастопол са отсечени всички дървета.... Някои знае ли защо се прави това и дали въобще има някаква информация за случката?

vava_kolev

Брой мнения : 1
Registration date : 31.03.2008

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Re: Сеч пред Севастопол ???

Писане by arch. Kremena Manolova Съб 03 Май 2008, 3:50 pm

Попитах колежките от озеленяването за градинката. Дърветата там вече са били опасни, имали сухи клони и нездрави стъбла. При вятър се чупят клоните. Вече е имало съдебен иск от пострадал гражданин. В такива случаи дърветата се отрязват. При първият етап на изграждането на градинките се използват видове с краткосрочен живот от 30 до 60-70 години. Такива са например тополите, акациите... Това са видове, които правят бързо обем и листна маса. Имат обаче кратък живот. При правилно планиране след 5 до 15 години се започва засаждане с дървесни видове, които имат дълъг живот. Ако се сещате примерно дъбът започва да прилича на дърво (а не на фиданка) чак след около 50 години. В този период се използват обемите на видоветв с кратък живот като естетическа патерица. След това са отстраняват.

За мене е по-интересен момента какво се случи с липите при руското консулство на улица "Македония" ...
Или защо не се възстановиха чинарите в градинката пред катедралата срещу козирката.
Интересно ми е.
Да...

arch. Kremena Manolova

Брой мнения : 12
Registration date : 29.01.2008

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Re: Сеч пред Севастопол ???

Писане by ellie.pavlova Нед 04 Май 2008, 9:19 pm

Има и друго нещо, което варненци се питат... Защо тази сеч не беше оповестена, защо става по празниците, защо няма проект за обновяването на градинката или ако има такъв защо не е показан???
Има още много въпроси, които възникнаха покрай празниците, когато имах времето да се разходя из Морската градина и да видя състояните на градината : много строителни площадки, много неподдържани алеи, а чух и за изсичанео на една част от градината и нейното превръщане в жилищни квартали, това вярно ли е?
Основният въпрос е какво става с този зелен град, какво можем да направим и не е ли крайно време да запазим поне малката останали част от нашия град??? Sad

ellie.pavlova

Брой мнения : 5
Registration date : 11.04.2008

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Re: Сеч пред Севастопол ???

Писане by borgeo Сря 07 Май 2008, 12:50 am

Tova sa drebni huliganstva na fona na tova koeto shte se sluchi ako ne se zapazvat predvijdaniata za publichno ozeleniavane v PUP i nai veche v OUP.
Naprimeredno tvardenie: "morskata gradina mejdu akaciite i pochivka bila kompromentirana - sledovatelno triabva da se previdi sas specifichen ustroistven rejim - kakvoto i da oznachava tova". Spravka - vij novia OUP na Varna.

borgeo

Брой мнения : 40
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Re: Сеч пред Севастопол ???

Писане by borgeo Сря 07 Май 2008, 12:52 am

Извинявам се за кирилицата.

borgeo

Брой мнения : 40
Registration date : 22.03.2008

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty R.I.P. градинке пред Севастопол!

Писане by MS Пет 09 Май 2008, 6:55 pm

Не знам какво да мисля, обаче някогашната градинка в момента прилича на бойно поле. От това, което преди беше една от най-хубавите градинки, сега са останали само "обезглавените" трупове на дърветата. Едно е да се отрежат клоните на дърветата, а друго е да се отсекат през ствола. Може би това е за назидание на останалите дървета да видят каква е съдбата на тези, които "хвърлят" клоните си по невинни граждани. След бурите преди седмица имаше изпочупени клони из голяма част от главните улици. И ако решението на проблема е да изсекат дърветата, то тогава половината град трябва да остане без дървета.
Днес - градинката пред Севастопол, вдругиден - и другите градинки, докато Варна не заприлича на бетоново чудовище. Evil or Very Mad

MS

Брой мнения : 41
Registration date : 29.11.2007

Върнете се в началото Go down

Сеч пред Севастопол ??? Empty Re: Сеч пред Севастопол ???

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите