КМА - Варна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

3 posters

Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by арх.Калина Митева-Павловa Пет 13 Мар 2009, 5:11 pm

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Img010d.th

арх.Калина Митева-Павловa

Брой мнения : 854
Location : Varna
Registration date : 03.12.2007

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by andreyrusev Пон 11 Яну 2010, 3:30 pm

а получен ли е отговор от Министерството?

andreyrusev

Брой мнения : 6
Registration date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by арх.Калина Митева-Павловa Пон 11 Яну 2010, 3:44 pm

Не няма отговор Sad

арх.Калина Митева-Павловa

Брой мнения : 854
Location : Varna
Registration date : 03.12.2007

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by andreyrusev Пон 11 Яну 2010, 3:57 pm

ясно, значи всичко ще е на късмет.

отнякъде бях чул, че от Общината също пратили подобно запитване поради това, че в някои малки общини извън Варна им било разрешено да издават разрешителни за строеж с ПСтанция, но писмото но Общината не стигнало до никъде и ще ли да изпращат отново такова?! хмм

andreyrusev

Брой мнения : 6
Registration date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by арх.Калина Митева-Павловa Чет 14 Яну 2010, 2:06 am

Членове на УС на САБ Варна, които участват и в ЕСУТ ме увериха, че за еднофамилни вилни сгради в зона Б по ЗУЧК се издава разрешение за строеж ако проекта предвижда собствена малка пречиствателна инсталация при отсъствие на канализация в района.

арх.Калина Митева-Павловa

Брой мнения : 854
Location : Varna
Registration date : 03.12.2007

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Вто 26 Яну 2010, 10:03 am

Писмото до министъра съдържащо въпросите за индивидуалните пречиствателни съоръжения е написано в типичен сократовски стил - въпрос който съдържа в себе си отговор. При това от гледна точка на легислатурата отлично мотивиран.
Добре е че самият аз не съм министър на регионалното развитие и благоустройството. С риск всички медии да ме разпънат бих отговорил така "Уважаеми председатели на КАБ, САБ синоди, синедриони мюфтийства и пр. Четете закона и не яжте времето на държавните чиновници, като ги занимавате с глупости, защото по този начин ядете и парите на данъкоплатеца"

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty без коментар

Писане by andreyrusev Вто 26 Яну 2010, 10:52 am

не смятам, че е глупост решението и възможността да се използва локална пречиствателна станция в районите на ЗОНА Б според ЗУЧК където няма изградена канализация, тъй като изграждането на такава е задължение на ВиК, което дружество в близките 10-15 години няма да има финансовата възможност да го направи поради липса на вътрешен интерес. Тук не говорим за многофамилни мутренски дворци, а просто къща за младо семейство, което желае да избяга от отровния смог, който покрива любимият ни град целогодишно, за да може да отгледа едно силно и здраво дете, вместо да се зароби в бетонен блок или в саморазрушаващо се ново строителство и изплащащо ипотека доживот.

Basketball

andreyrusev

Брой мнения : 6
Registration date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by арх.Калина Митева-Павловa Вто 26 Яну 2010, 8:07 pm

Точно така andreyrusev !

арх.Калина Митева-Павловa

Брой мнения : 854
Location : Varna
Registration date : 03.12.2007

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Сря 27 Яну 2010, 9:58 pm

Заявявам Ви, че в нито един нормативен акт (вкл. зона Б по ЗУЧК) няма забрана да се изграждат локални пречистватерни станции от всякакъв вид с изключение на такива за промишлени нужди защото по начало в зона Б ЗУЧК забранява индустриалната дейност. При това положение наистина пълна глупост е да се иска указателно писмо от министъра. Целият ми предишен пост по темата е с цел да Ви посочи,че въпроса следва да бъде решен от компетентните органи на общинарско ниво и че те разполагат със законови инструменти да го осъществят бе да питат никого. В същност може би трудно се досещам, че чрез подобен род запитвания някой кухи от вътре лица се опитват да си придават плътност.
Що се касае до това кой следва да е възложителя на такъв обект, въпроса също има своя резонен отговор в действащото законодателство. Може да бъде всеки включително и алтернативният синод или Дружеството за съхраняване паметта на Раймон д' Диен.

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Чет 28 Яну 2010, 7:40 am

АВас г-н andreyrusev питам, къде е записано че изграждане на ВК пречиствателна станция е "задължение" на когото и да било?

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Чет 28 Яну 2010, 7:41 am

[quote="Julyan von Emona"]АВас г-н andreyrusev питам, къде е записано че изграждане на ВК пречиствателна станция е "задължение" на когото и да било и че това изключва възможността друг да го направи!?

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Чет 28 Яну 2010, 7:42 am

А Вас г-н andreyrusev питам, къде е записано че изграждане на ВК пречиствателна станция е "задължение" на когото и да било и че това изключва възможността друг да го направи!?

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by andreyrusev Чет 28 Яну 2010, 12:11 pm

не мога да тълкувам толкова навътре ЗУЧК, тъй като нямам юридическо образование, но е напълно възможно Julian Von Emona да си прав за това, че всяка община би могла ако има желание и намерение да намери решение на въпроса - явно е достатъчно необходимо от министерството да има едно по-ясно тълкуване на ЗУЧК, така че такива като мен или такива като служителите в една община, да им бъде уточнено, че пречиствателните съоръжения са начин, с който се спазва ЗУЧК. Честно казано до последно и аз не съм сигурен така ли или не, но искрено се надявам за първото.

не знам дали някъде е написано или не е написано дали ВиК се задължава да изгради канализация и пречиствателна станция към дадена урбанизирана зона, но съм сигурен, че някъде там, сред хилядите тонове хартия, е написано, че в зависимост от броя на населението трябва да бъдат осигурени някои неща - като вода, ток, канал, за да може обществото да се развива, а не да гние в собствения си мизерен сос.

lol!

andreyrusev

Брой мнения : 6
Registration date : 11.01.2010

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Julyan von Emona Чет 28 Яну 2010, 4:12 pm

Уважаеми andreyrusev, аз също съм архитект, а не юрист, но вече повече от четвърт век се занимавам със наормативни актове. Чист мой житейски късмет е, че имах възможност да работя с най добрите юристи в България по въпросите на устройство на територията, и да се обуча до степен в днешно време да водя дела с успех, за отмяна на разпоредби от Наредба №7 ПНУОВТУЗ (виж ДВ. бр.11/ 2005г.) решение на ВАС №653. Именно от успеха на това и няколко други мой действия произтича и увереността ми в материята, когато поставих в партер целия правен отдел на МРРБ. Другата основа на тази увереност е, че аз обичам тази материя и нито за миг не се оставям неинформиран за развитието и. А когато чаовек прави нещо с кеф, то винаги става!
След тези няколко встъпителни думи още веднъж искам да Ви уверя, че разрешаването на локални пречиствателни станции и съгласно ЗУТ и съгласно ЗУЧК (с изключение на тези за индустриални отпадни води)за едно или повече домакинства е напълно в правомощията на общинската администрация и на желаещите да ги изграждат и няма никакъв смисъл от указания на когото и да било. Това е и причината да отсъдя че кос-коджа ми ти шефове на САБ и пр. занимават министъра с глупости. Лошото е че трябва мислене, а общинарския чиновник не обича да мисли, камо ли да работи!

Julyan von Emona

Брой мнения : 43
Registration date : 31.01.2009

Върнете се в началото Go down

Предложение и запитване до МРРБ за зона Б Empty Re: Предложение и запитване до МРРБ за зона Б

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите